...
 - 
Bosnian
 - 
bs
Bulgarian
 - 
bg
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
Estonian
 - 
et
French
 - 
fr
German
 - 
de
Hungarian
 - 
hu
Italian
 - 
it
Kazakh
 - 
kk
Latvian
 - 
lv
Lithuanian
 - 
lt
Portuguese
 - 
pt
Romanian
 - 
ro
Russian
 - 
ru
Serbian
 - 
sr
Slovak
 - 
sk
Slovenian
 - 
sl
Spanish
 - 
es
Ukrainian
 - 
uk
Polish
 - 
pl

Wstęp

Program „Energia dla Wsi”, przeznaczony dla rolników i spółdzielni energetycznych, nabiera rozpędu dzięki znacznemu wzrostowi funduszy. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę inicjatywę i jakie korzyści niesie ona dla polskiego rolnictwa?

Ogólne zainteresowanie programem

Nowelizacja ustawy z 13 lipca 2023 roku wprowadziła ułatwienia dla rolników planujących budowę biogazowni rolniczych. Te zmiany potwierdzają, że program „Energia dla Wsi” oraz wprowadzone modyfikacje prawne skutecznie odpowiadają na potrzeby współczesnej społeczności rolniczej.

Statystyki wniosków

Do tej pory złożono (do 31.08.2023) 139 wniosków – 74 podmioty ubiegają się o dotacje, a 65 o pożyczki. Zwraca uwagę fakt, że niemal 90% wszystkich wniosków dotyczy budowy biogazowni o mocy w przedziale 0,015 MW do 0,99 MW.

Szczegóły wsparcia

Dzięki programowi inwestorzy mają szansę na uzyskanie dotacji pokrywającej nawet 65% wartości projektu biogazowni rolniczej oraz możliwość zdobycia pożyczki pokrywającej do 100% kwalifikowalnych kosztów. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem wsparcia oraz szczegółami dotyczącymi finansowania na biogas-system.com.

Rozwój programu

Środki w ramach pierwszego naboru programu zostały zwiększone z 100 mln zł do 500 mln zł. Kluczową motywacją tej decyzji było rosnące zainteresowanie rolników inwestycjami w Odnawialne Źródła Energii (OZE), przede wszystkim w biogazownie rolnicze.

Zakończenie

Rozszerzenie programu „Energia dla Wsi” to doskonała wiadomość dla rolników dążących do modernizacji swojego gospodarstwa i inwestowania w ekologiczne technologie, takie, jak biogazownie rolnicze. Zachęcamy do śledzenia dalszych informacji oraz składania wniosków.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem nowych możliwości finansowania do budowy biogazowni rolniczej, to skontaktuj się z nami. Nasz zespół specjalistów pomoże Ci na każdym etapie procesu – od początkowej analizy, uzyskania dofinansowania,  poprzez dobór odpowiedniej technologii, aż po finalną realizację inwestycji. Z nami realizacja Twojego projektu przebiegnie sprawnie i bez zbędnych komplikacji.

Dla głębszej analizy i źródła informacji, odwiedź stronę rządową na ten temat.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jaka jest główna zmiana w programie "Energia dla Wsi"?
Zwiększenie puli środków z kwoty 100 mln zł do 500 mln zł.
Jakie są główne cele programu "Energia dla Wsi"?
Wsparcie rolników w inwestycjach związanych z OZE, w szczególności w biogazownie rolnicze.
Ile wynosi dotacja na budowę biogazowni rolniczej?
Można uzyskać do 65% dotacji na budowę biogazowni rolniczej oraz możliwość skorzystania z pożyczki do 100% kosztów kwalifikowalnych.
Jaki jest zakres mocy biogazowni, który jest najbardziej popularny wśród wniosków?
Najczęściej wnioskowane są biogazownie o mocy od 0,015 MW do 0,99 MW.
Skąd mogę uzyskać więcej informacji na temat programu?
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie programu "Energia dla Wsi".
Call Now Button