...
 - 
Bosnian
 - 
bs
Bulgarian
 - 
bg
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
Estonian
 - 
et
French
 - 
fr
German
 - 
de
Hungarian
 - 
hu
Italian
 - 
it
Kazakh
 - 
kk
Latvian
 - 
lv
Lithuanian
 - 
lt
Portuguese
 - 
pt
Romanian
 - 
ro
Russian
 - 
ru
Serbian
 - 
sr
Slovak
 - 
sk
Slovenian
 - 
sl
Spanish
 - 
es
Ukrainian
 - 
uk
Polish
 - 
pl

Biogazownia szczytowa

Biogazownia szczytowa to biogazownia w których produkcja energii elektrycznej następuje okresowo w momentach największego, szczytowego, zapotrzebowania.

Zrównoważona Biogazownia Szczytowa

Tradycyjna biogazownia z jednostką kogeneracyjną produkuje energię elektryczną ze stałą mocą. Taki model pracy nazywamy źródłem liniowym. Nasze rozwiązania są również przygotowane do pracy jako źródło szczytowe. W tak skonfigurowanej instalacji biogaz jest produkowany cały czas i jest gromadzony w dodatkowych zbiornikach. Produkcja prądu odbywa się natomiast okresowo, w okresie szczytowego, zwiększonego zapotrzebowania na energię, np. rano i wieczorem. W ten sposób produkowana jest ta sama ilość energii, jednak nie w sposób ciągły, a z większą mocą niż w przypadku źródła liniowego. Biogazownia szczytowa może również uzupełniać braki energii z innych źródeł, np. fotowoltaiki w nocy lub przy gorszej pogodzie, przyczyniając się w ten sposób do stabilizacji systemu energetycznego.

Efektywność Biogazowni szczytowych

Ważnym aspektem w biogazowni szczytowej jest dopasowanie odpowiedniego substratu. Odpowiedni dobór surowców, takich jak np. melasa browarnicza, słoma, gnojowica czy odpady warzywne i owocowe, sprzyja efektywności procesu fermentacji i przekłada się na wydajność produkcji biogazu.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas

Call Now Button